d110-ASH

Powered Subwoofer z 10-calowym subwooferem, 750 W

Zrodzone z ogromnej kolekcji zaawansowanych technologii JL Audio, zasilane subwoofery Dominion® łączą w sobie najnowocześniejszy subwoofer i zaawansowany wzmacniacz klasy D, aby zapewnić niezrównaną wydajność i wartość dla szerokiej gamy kompaktowych zastosowań.

Zaprojektowany z myślą o odtwarzaniu potężnych wydarzeń w zakresie niskich częstotliwości z oszałamiającym uderzeniem i precyzją, przetwornik Dominion® wykorzystuje ekskluzywną technologię JL Audio DMA (Dynamic Motor Analysis), aby wytworzyć wyższe poziomy wyjściowe przy zmniejszonych zniekształceniach, a także ulepszone dynamiczne śledzenie i rozdzielczość. W rezultacie, subwoofery Dominion® są zdolne do osiągania skoków międzyszczytowych znacznie przekraczających 2,5 cala (63 mm - d108) i 2,7 cala (68 mm - d110), bez zakłóceń i słyszalnych zniekształceń.

Wzmacniacze Dominion® wykorzystują zaawansowaną konstrukcję klasy D, aby wydobyć jak najwięcej z platformy przetworników o długim skoku. Konstrukcja ta charakteryzuje się ściśle regulowanym, przełączanym zasilaniem, co pozwala wzmacniaczowi na generowanie niewiarygodnych ilości wolnych napięć wyjściowych. Technologie te zapewniają, że zasilane subwoofery Dominion® pozostają w swojej strefie komfortu, która jest znacznie powyżej punktu, w którym większość małych subwooferów wyczerpuje swoją moc lub możliwości przetwornika.

Dzięki wielu funkcjom przetwarzania sygnału, zasilane subwoofery Dominion® mogą być łatwo zintegrowane z większością systemów. Sygnały niskoprzepustowe są precyzyjnie prowadzone dzięki wbudowanej zwrotnicy Linkwitza-Rileya o charakterystyce 24 dB/oktawę. Regulacja fazy i polaryzacji pomaga w uzyskaniu optymalnego przejścia akustycznego pomiędzy subwooferem(ami) a głośnikami głównymi. Elastyczne opcje wejść są pod ręką, aby zaakceptować sygnały na poziomie linii lub głośników. Podłącz system JLINK™ TRX (sprzedawany oddzielnie) do wbudowanego portu Wireless Link i ciesz się swobodą ustawienia Dominiona® w niemal dowolnym miejscu, w odległości do 30 metrów od jednostki źródłowej.

Aby pomieścić ogromne ciśnienie wytwarzane przez przetwornik Dominion®, każda piękna obudowa jest starannie zaprojektowana i skonstruowana przy użyciu solidnego, wycinanego CNC materiału MDF z obszernym wewnętrznym usztywnieniem i zaawansowanymi technikami montażu. Wszystkie subwoofery Dominion® są budowane z dumą i precyzją w amerykańskiej fabryce JL Audio, aby zapewnić lata radości z odsłuchu.

Dane Techniczne

Typ obudowy Uszczelniona

Wykończenie obudowy Czarny jesion

Charakterystyka częstotliwościowa (bezechowa) 27 - 111 Hz (±1,5dB) / -3 dB przy 25 Hz / 118 Hz / -10 dB przy 21 Hz / 143 Hz

Efektywna powierzchnia tłoka (Sd) 48.71 sq in / 0.0314 sq m

Pojemność skokowa 127 cali / 2,08 l

Moc wzmacniacza 750 W RMS krótkotrwała

Tryb(y) zasilania Automatyczny (wykrywanie sygnału)

Tryby oświetlenia Nie dotyczy

Przetwarzanie sygnału

Wejścia niezbalansowane Stereo lub Mono (dwa gniazda RCA)

Wejścia zbalansowane Nie dotyczy

Wejścia głośnikowe/wysokopoziomowe Stereo lub mono (wyjmowana wtyczka)

Uziemienie wejścia Izolowane lub uziemione

Tryby wejściowe Nie dotyczy

Regulacja poziomu Zmienna, od pełnego wyciszenia do +15dB powyżej wzmocnienia referencyjnego

Tryb(y) filtra dolno-przepustowy

Zbocze(a) filtra 24 dB/oktawę

Zakres częstotliwości filtra 25 Hz - 130 Hz

Funkcja wyłączania filtra Tak

Polaryzacja 0 lub 180 stopni

Zmienna faza 0 - 280 stopni odniesienie do 80 Hz

Wyrównanie ekstremalnie niskich częstotliwości (E.L.F.) Nie dotyczy

Wyjścia liniowe Nie dotyczy

Wyjście do urządzenia podrzędnego Nie dotyczy

Tryb kalibracji Nie dotyczy

Wymiary

Szerokość (W) 12 in / 305 mm

Wysokość (H) 13.4 in / 340 mm

Głębokość (D) 15.86 in / 403 mm

Waga netto 38.2 lb / 17.3 kg

Technologie

Dynamiczna analiza silnika - silnik zoptymalizowany pod kątem DMA

Streszczenie:

Opracowany przez JL Audio system Dynamic Motor Analysis to potężny pakiet systemów modelowania opartych na metodzie elementów skończonych, opracowany po raz pierwszy przez JL Audio w 1997 roku i udoskonalany przez lata, aby w sposób naukowy rozwiązać problem liniowości silników głośnikowych. Prowadzi to do znacznej redukcji zniekształceń i wiernej reprodukcji transjentów... lub mówiąc prościej: zwartego, czystego i plastycznego basu.

Szczegółowe informacje:

Od 1997 roku JL Audio jest w czołówce firm zajmujących się modelowaniem silników głośnikowych i zawieszeń w oparciu o analizę elementów skończonych. Badania te mają na celu rozszyfrowanie tego, co określamy mianem "Genomu Głośnika"... projektu mającego na celu zrozumienie prawdziwego zachowania głośników pod wpływem mocy i w ruchu. Głównym elementem tego zintegrowanego systemu jest DMA (Dynamic Motor Analysis). Począwszy od 15W3 i Subwooferów W7 w późnych latach 90-tych i wczesnych latach 2000, DMA odgrywa ważną rolę w projektowaniu wszystkich głośników niskotonowych JL Audio sprzedawanych obecnie, włączając w to nasze głośniki niskotonowe.

DMA jest systemem opartym na Analizie Elementów Skończonych (FEA), co oznacza, że bierze pod uwagę duży, złożony problem, rozbija go na małe elementy do analizy, a następnie składa dane, aby stworzyć dokładne, "duże" rozwiązanie. Przełomowość systemu DMA polega na tym, że w ramach analizy czasowo-domenowej uwzględnia on wpływ mocy przechodzącej przez cewkę oraz położenie cewki/stożka. Daje nam to bardzo dokładny model rzeczywistego zachowania się głośnika w warunkach rzeczywistej mocy, czego nie są w stanie zapewnić tradycyjne modele Thiele-Small czy inne pomiary niskich mocy. Ponieważ DMA nie opiera się na modelu stanu ustalonego, jest w stanie uwzględnić zmiany w analizowanych elementach obwodu. Te procedury modelowania są intensywne, wymagają godzin pracy dla całego głośnika.

DMA jest w stanie przeanalizować rzeczywiste efekty wahań mocy i wychyleń na obwodzie magnetycznym silnika, a w szczególności dynamiczne zmiany "stałego" pola magnetycznego. Dostarcza to niezwykle cennych informacji w porównaniu do tradycyjnego modelowania, które zakłada, że "stałe" pole wytwarzane w szczelinie powietrznej przez magnes i płyty silnika jest niezmienne. DMA nie tylko pokazuje, że to "stałe" pole zmienia się w reakcji na pole magnetyczne wytwarzane przez prąd płynący przez cewkę, ale pomaga naszym inżynierom znaleźć rozwiązania dla silników, które minimalizują tę niestabilność. Analiza tego zachowania jest kluczowa dla zrozumienia mechanizmów zniekształceń silnika głośnika i rzuca światło na aspekty konstrukcji silnika, które determinują prawdziwie liniowe zachowanie:

Liniowa siła silnika w całym zakresie pracy głośnika

Stała siła silnika przy dodatnim i ujemnym natężeniu prądu przez cewkę

Stała siła silnika przy różnych poziomach mocy.

Nasza zdolność do pełnej analizy tych aspektów zachowania silnika pozwala naszym inżynierom od przetworników na wprowadzanie krytycznych poprawek w projektach silników, których rezultatem są niezwykle liniowe, wysoce stabilne dynamiczne systemy silników głośnikowych.

Efektem jest zmniejszenie zniekształceń, poprawa charakterystyki przejściowej i doskonała jakość dźwięku.

Wentylowany kołnierz wzmacniający

Streszczenie:

Vented Reinforcement Collar (VRC®) firmy JL Audio poprawia sztywność i stabilność połączenia stożek/pająk/cewka głosowa i kieruje przepływ powietrza nad uzwojeniami cewki głosowej w celu poprawy wydajności termicznej.

Szczegółowe informacje:

Wentylowany kołnierz wzmacniający (VRC®) jest strukturą kompozytową, która rozwiązuje dwie kwestie związane z niezawodnością.

Poprzez wzmocnienie krytycznego połączenia pomiędzy stożkiem, cewką i pająkiem, VRC znacznie zmniejsza liczbę awarii spowodowanych uszkodzeniem kleju lub słabością materiału. Dzieje się tak dzięki znacznemu zwiększeniu powierzchni kontaktu kleju i zapewnieniu odciążenia materiału kolca w ekstremalnych warunkach skokowych.

VRC™ posiada również szczeliny, które ułatwiają przepływ powietrza bezpośrednio na uzwojenia cewki. Redukuje to efekty kompresji termicznej i zwiększa niezawodność.

Obecne wersje VRC™ posiadają również struktury odciążające drut prowadzący w celu poprawy niezawodności mechanicznej.

Metoda mocowania stożka pływającego - FCAM™

Streszczenie:

Ta technika montażu, wymyślona przez JL Audio, zapewnia właściwą geometrię membrany w zmontowanym głośniku dla lepszej kontroli ekskursji i dynamicznego wyrównania cewek głosowych.

Szczegółowe informacje:

Opatentowana przez JL Audio technologia FCAM™ to innowacyjna metoda łączenia zespołu surround/stożka z zespołem cewki głosowej former/spider. Ta cecha pomaga zapewnić współosiowość surround, spider i cewki głosowej bez konieczności dokręcania zawieszenia, aby to osiągnąć. Pozwala to na nieuniknione, niewielkie różnice w wymiarach części produkcyjnych bez negatywnego wpływu na integralność zawieszenia i centrowanie cewki przy dużych wychyleniach.

System Engineered Lead-Wire (U.S. Patent #7,356,157)

Streszczenie:

Starannie opracowana konstrukcja drutu wiodącego oraz mocowania zapewniają kontrolowane, ciche zachowanie drutu wiodącego przy najbardziej ekstremalnych wymaganiach dotyczących ekscytacji.

Szczegółowe informacje:

Zarządzanie przewodami w głośniku niskotonowym o dużym wychyleniu jest jednym z trudniejszych aspektów jego konstrukcji mechanicznej. Aby rozwiązać ten problem, wiele głośników niskotonowych o długim skoku bazuje na prostym rozwiązaniu, polegającym na wpleceniu przewodów wiodących w pająk (tylne zawieszenie) przetwornika.

Największy problem z tym podejściem polega na tym, że zachowanie ograniczające pająka odgrywa niezwykle istotną rolę w wydajności głośnika niskotonowego. Drut ołowiany, który jest przymocowany lub wpleciony w materiał pająka może zmienić jego "rozciągliwość". Drut ołowiany ma naturalnie mniejszy "luz" niż materiał pająka, co prowadzi do asymetrycznego zachowania pająka i nierównomiernego rozkładu naprężeń na obwodzie pająka. Punkty mocowania drutu mogą również powodować lokalne siły ciągnące i rozrywające w miejscach, w których pająk znajduje się na granicy swoich możliwości. W związku z tym, długowieczność staje się poważnym problemem i sprawia, że konstrukcja tkana nie jest idealna dla konstrukcji o bardzo długim skoku.

Podczas gdy tradycyjna konstrukcja "latającego przewodnika" nie pogarsza liniowości pająka ani stabilności promieniowej, stwarza ona własne wyzwania w przypadku głośników niskotonowych o długim skoku. Jednym z wyzwań jest zarządzanie zachowaniem "bicza" przewodu i upewnienie się, że nie styka się on z membraną lub kolcem. Kolejnym jest zapewnienie, że przewody nie zwi±zuj± się ze sob± lub z ram± woofera.

Aby pokonać te problemy, opracowane przez JL Audio "latające" przewody współpracują ze starannie zaprojektowanymi strukturami podtrzymującymi wejście i wyjście, wtopionymi w terminale i kołnierz cewki. Niektóre modele wyposażone są również w przewody w płaszczu, aby jeszcze bardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo zwarcia i zmęczenia. Rezultatem jest nieskazitelne zachowanie drutu wiodącego o wysokim stopniu sprężystości, z wyjątkową niezawodnością i bez kompromisów charakterystycznych dla systemu z wplecionym drutem wiodącym. Budowanie głośników niskotonowych w ten sposób wymaga znacznie więcej pracy i części niż w przypadku prostszego podejścia opartego na wplataniu drutu, ale korzyścią jest zmniejszenie zniekształceń, redukcja szumu mechanicznego i poprawa niezawodności.

Zbudowany w U.S.A. z globalnych komponentów

Streszczenie:

Zakład produkcji głośników JL Audio w Miramar na Florydzie jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie.

Szczegółowe informacje:

W czasach, gdy większość produktów audio powstaje za granicą, zaangażowanie JL Audio w wewnętrzną produkcję głośników wciąż rośnie. Aby osiągnąć ten cel na konkurencyjnym rynku światowym, nasz zespół inżynierów produkcji stworzył jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie zakładów montażu głośników i ustanowił globalną sieć dostawców wysokiej jakości komponentów, którzy budują według naszych specyfikacji. To, w połączeniu z naszym zaangażowaniem w najnowocześniejszą technologię montażu, pozwala naszym wykwalifikowanym pracownikom na efektywne budowanie produktów JL Audio zgodnie z niezwykle wysokimi standardami jakości, tutaj w USA.

Ponieważ większość naszych głośników klasy premium wykorzystuje własne, opatentowane technologie, wymagające specyficznych technik montażu, uważamy za istotne, aby ludzie, którzy je zaprojektowali mieli bliski dostęp do ludzi, którzy je produkują. Poniższe produkty JL Audio powstają w naszej fabryce w Miramar na Florydzie, z wykorzystaniem światowych komponentów:

Subwoofery: W7, W6v3, TW5v2, TW3, TW1, W3v3.

Zamknięte Subwoofery Samochodowe: Stealthbox®, PowerWedge™, ProWedge™, H.O. Wedge™ & MicroSub™ Subwoofery zamknięte.

Głośniki morskie, subwoofery morskie i zamknięte głośniki morskie

Subwoofery domowe: Dominion™, E-Sub, Fathom® i Gotham®.

"JL Audio Dominion d110 może okazać się dla wielu osób idealnym rozwiązaniem zarówno w systemie stereo, jak i kinie domowym. Zajmuje on niewiele miejsca, jest łatwy w ustawieniu i dostrojeniu, a co najważniejsze oferuje bas o zasięgu, dynamice i sile przebicia, jakiego nie spodziewalibyśmy się po konstrukcji tej wielkości. Ponadto zachwyca świetną kontrolą, dynamiką oraz zasięgiem. Gorąca rekomendacja!"

- HiFiClass , JLAudio Dominion d110


50 największych okazji w High-End Audio - grudzień 2020 r.

"KROK W GÓRĘ"

Subwoofery JL Audio Dominion D108/D110


Zwycięzca nagrody redaktorów

The Absolute Sound, 2021-2022 (d108 & d110)


"D110s zaskoczyły mnie swoim eksplodującym-bombowym basem. Pokój wypełnił się energią, a ja mogłem poczuć eksplozje przez podłoże dzięki energii kinetycznej z podwójnych subwooferów. Solidne wykonanie, rzeczywiście."

David Vaughn - Sound&Vision, luty 2017 r.


"Stoi wśród najlepszych z dużej klasy bardzo zdolnych konkurentów, a może nawet być najlepszym z tej małej gromadki".

Howard Kneller - Soundstage!Access, kwiecień 2016 r.

JLA-d110-CatalogSheet.pdf