e110-GLOSS

Zasilany subwoofer z 10-calowym subwooferem, 1200 W

Dzięki zastosowaniu szeregu naszych kluczowych technologii, subwoofery E-Sub zapewniają wyjątkową jakość dźwięku, moc i wartość w szerokim zakresie wymagających zastosowań.

Przetworniki E-Sub wykorzystują naszą ekskluzywną technologię DMA do optymalizacji siły silnika przetwornika, zapewniając liniowe zachowanie w bardzo długim zakresie wychyleń. W przeciwieństwie do typowych systemów modelowania w stanie ustalonym, DMA bierze pod uwagę dynamiczne przesunięcia spowodowane przepływem prądu i wstecznym EMF w rzeczywistych warunkach zasilania, z rzeczywistym materiałem programowym. Korzyścią oferowaną przez optymalizację DMA jest przetwornik, który wiernie śledzi sygnał wejściowy, na wszystkich poziomach głośności, co prowadzi do znakomitej definicji basu i dynamiki.

Ekstremalna głębokość montażu przetwornika E-Sub jest bardzo zamierzona. Pozwala ona na istnienie szerokich szczelin pomiędzy trzema elementami zawieszenia (gumowym obramowaniem i podwójnymi pająkami), zapewniając wyjątkową stabilność mechaniczną w całym zakresie wychyleń przetwornika. To z kolei poprawia liniowość, redukuje zniekształcenia i zwiększa długoterminową niezawodność. W geście inżynierskiej elegancji, stalowy przedni kołnierz montażowy E-Sub'a tworzy całą przednią przegrodę gotowego produktu, podczas gdy tylna płyta przetwornika jest gwintowana i przykręcona do tylnej ściany obudowy w celu zapewnienia wsparcia.

Aby zasilić te innowacyjne przetworniki, zaprojektowaliśmy całkowicie nowy wzmacniacz impulsowy z regulowanym, przełączanym zasilaniem, dzięki czemu jego obudowa jest bardziej kompaktowa, lekka i wydajna, a jednocześnie dostarcza wystarczającą ilość czystej mocy, aby w pełni wykorzystać możliwości przetwornika E-Sub.

Wygodnie sterowany z górnego panelu obudowy E-Sub, wzmacniacz wykorzystuje studyjną jakość przetwarzania sygnału, dzięki czemu regulacja jest o wiele przyjemniejsza niż w przypadku tylnych elementów sterujących spotykanych w większości zasilanych subwooferów. Atrakcyjna pokrywa ukrywa i chroni elementy sterujące podczas normalnego użytkowania.

Zestaw funkcji został zaprojektowany tak, aby umożliwić wykorzystanie E-Subów w szerokim zakresie zastosowań, od pełnych systemów kina domowego, przez dedykowane dwukanałowe systemy muzyczne, po biurkowe stacje robocze audio. Wejścia analogowe dostarczane są dla niezbalansowanych sygnałów liniowych lub sygnałów o poziomie głośnikowym. Dedykowane wyjścia liniowe pozwalają na stworzenie systemu bi-ampingowego bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Przydatny w zwalczaniu problemów związanych z szumem uziemienia, przełącznik na tylnym panelu konfiguruje wejścia liniowe jako uziemione lub izolowane.

Aktywna zwrotnica E-Sub'a to prawdziwie dwudrożna konstrukcja Linkwitz-Riley'a czwartego rzędu, z filtrem dolnoprzepustowym zasilającym wzmacniacz subwoofera i górnoprzepustowym sygnałem wychodzącym z wyjść liniowych. Gdy wbudowana zwrotnica jest nieaktywna, co jest typowe dla instalacji kina domowego, wyjścia liniowe dostarczają przelotowy, buforowany sygnał identyczny jak na wejściach liniowych, łatwo pozwalając na połączenie wielu E-Subów w układzie 'daisy-chain'. Przełączalna polaryzacja i w pełni zmienna kontrola fazy uzupełniają sekcję przetwarzania sygnału. Całe przetwarzanie sygnału odbywa się w domenie analogowej, zapewniając bardzo niskie opóźnienia w krytycznych aplikacjach.

Precyzyjnie zbudowane w amerykańskiej fabryce JL Audio, wszystkie E-Suby są indywidualnie weryfikowane i testowane pod kątem wydajności, aby zapewnić lata przyjemności z odsłuchu w domowym systemie audio lub kina domowego.

Dane Techniczne

Typ obudowy Uszczelniona

Wykończenie obudowy Czarny jesion

Charakterystyka częstotliwościowa (bezechowa) 25 - 116 Hz (±1,5dB) / -3 dB przy 23 Hz / 120 Hz / -10 dB przy 18 Hz / 165 Hz

Efektywna powierzchnia tłoka (Sd) 58.78 sq in / 0.0379 sq m

Pojemność skokowa 131 cu in / 2,1 L

Moc wzmacniacza 1200 W RMS krótkotrwała

Tryb(y) zasilania Wyłączony, włączony lub automatyczny (wykrywanie sygnału)

Tryby oświetlenia Nie dotyczy

Przetwarzanie sygnału

Wejścia niezbalansowane Stereo lub Mono (dwa gniazda RCA)

Wejścia zbalansowane Nie dotyczy

Wejścia głośnikowe/wysokopoziomowe Stereo lub mono (wyjmowana wtyczka)

Uziemienie wejścia Izolowane lub uziemione

Tryby wejściowe Nie dotyczy

Regulacja poziomu Zmienna, od pełnego wyciszenia do +15dB powyżej wzmocnienia referencyjnego

Tryb(y) filtra dolno-przepustowy

Zbocze(a) filtra 24 dB/oktawę

Zakres częstotliwości filtra 25 Hz - 130 Hz

Funkcja wyłączania filtra Tak

Polaryzacja 0 lub 180 stopni

Zmienna faza 0 - 280 stopni odniesienie do 80 Hz

Wyrównanie ekstremalnie niskich częstotliwości (E.L.F.) Nie dotyczy

Wyjścia liniowe Stereo lub Mono (dwa gniazda RCA), górnoprzepustowe lub przelotowe

Wyjście do urządzenia podrzędnego Nie dotyczy

Tryb kalibracji Nie dotyczy

Wymiary

Szerokość (W) 13.5 in / 343 mm

Wysokość (H) 14.24 in / 362 mm

Głębokość (D) 16.51 in / 419 mm

Waga netto 52.7 lb / 23.9 kg

Technologie

Dynamiczna analiza silnika - silnik zoptymalizowany pod kątem DMA

Streszczenie:

Opracowany przez JL Audio system Dynamic Motor Analysis to potężny pakiet systemów modelowania opartych na metodzie elementów skończonych, opracowany po raz pierwszy przez JL Audio w 1997 roku i udoskonalany przez lata, aby w sposób naukowy rozwiązać problem liniowości silników głośnikowych. Prowadzi to do znacznej redukcji zniekształceń i wiernej reprodukcji transjentów... lub mówiąc prościej: zwartego, czystego i plastycznego basu.

Szczegółowe informacje:

Od 1997 roku JL Audio jest w czołówce firm zajmujących się modelowaniem silników głośnikowych i zawieszeń w oparciu o analizę elementów skończonych. Badania te mają na celu rozszyfrowanie tego, co określamy mianem "Genomu Głośnika"... projektu mającego na celu zrozumienie prawdziwego zachowania głośników pod wpływem mocy i w ruchu. Głównym elementem tego zintegrowanego systemu jest DMA (Dynamic Motor Analysis). Począwszy od 15W3 i Subwooferów W7 w późnych latach 90-tych i wczesnych latach 2000, DMA odgrywa ważną rolę w projektowaniu wszystkich głośników niskotonowych JL Audio sprzedawanych obecnie, włączając w to nasze głośniki niskotonowe.

DMA jest systemem opartym na Analizie Elementów Skończonych (FEA), co oznacza, że bierze pod uwagę duży, złożony problem, rozbija go na małe elementy do analizy, a następnie składa dane, aby stworzyć dokładne, "duże" rozwiązanie. Przełomowość systemu DMA polega na tym, że w ramach analizy czasowo-domenowej uwzględnia on wpływ mocy przechodzącej przez cewkę oraz położenie cewki/stożka. Daje nam to bardzo dokładny model rzeczywistego zachowania się głośnika w warunkach rzeczywistej mocy, czego nie są w stanie zapewnić tradycyjne modele Thiele-Small czy inne pomiary niskich mocy. Ponieważ DMA nie opiera się na modelu stanu ustalonego, jest w stanie uwzględnić zmiany w analizowanych elementach obwodu. Te procedury modelowania są intensywne, wymagają godzin pracy dla całego głośnika.

DMA jest w stanie przeanalizować rzeczywiste efekty wahań mocy i wychyleń na obwodzie magnetycznym silnika, a w szczególności dynamiczne zmiany "stałego" pola magnetycznego. Dostarcza to niezwykle cennych informacji w porównaniu do tradycyjnego modelowania, które zakłada, że "stałe" pole wytwarzane w szczelinie powietrznej przez magnes i płyty silnika jest niezmienne. DMA nie tylko pokazuje, że to "stałe" pole zmienia się w reakcji na pole magnetyczne wytwarzane przez prąd płynący przez cewkę, ale pomaga naszym inżynierom znaleźć rozwiązania dla silników, które minimalizują tę niestabilność. Analiza tego zachowania jest kluczowa dla zrozumienia mechanizmów zniekształceń silnika głośnika i rzuca światło na aspekty konstrukcji silnika, które determinują prawdziwie liniowe zachowanie:

Liniowa siła silnika w całym zakresie pracy głośnika

Stała siła silnika przy dodatnim i ujemnym natężeniu prądu przez cewkę

Stała siła silnika przy różnych poziomach mocy.

Nasza zdolność do pełnej analizy tych aspektów zachowania silnika pozwala naszym inżynierom od przetworników na wprowadzanie krytycznych poprawek w projektach silników, których rezultatem są niezwykle liniowe, wysoce stabilne dynamiczne systemy silników głośnikowych.

Efektem jest zmniejszenie zniekształceń, poprawa charakterystyki przejściowej i doskonała jakość dźwięku.

True 2-Way Crossover

Streszczenie:

Wbudowana dwudrożna zwrotnica pozwala na łatwą integrację z dwukanałowymi systemami audio.

Szczegółowe informacje:

W wysokowydajnych systemach audio funkcją zwrotnicy jest działanie jako brama, filtrująca i kierująca precyzyjne sygnały audio do każdego głośnika, odpowiednio do jego konkretnego rozmiaru przetwornika. Na przykład, w konwencjonalnym dwudrożnym kinie domowym lub domowym systemie audio, mniejsze, główne głośniki stereo mają za zadanie odtwarzać średnie i górne zakresy częstotliwości, podczas gdy większe subwoofery odpowiadają za niższe częstotliwości.

Zaprojektowana z myślą o wszechstronności systemu i praktyczności, wbudowana aktywna zwrotnica E-Sub może być używana w dwóch różnych trybach.

- Kiedy jest włączona, wysyła 24 dB/oktawę, sygnał dolnoprzepustowy do wewnętrznego wzmacniacza E-Sub'a, jednocześnie podając alternatywny 24 dB/oktawę, sygnał górnoprzepustowy do "wyjść liniowych" umieszczonych na tylnym panelu połączeniowym E-Sub'a. Rezultatem jest prawdziwa, dwudrożna, 24 dB/oktawowa, zwrotnica Linkwitza-Rileya pomiędzy E-Subem a głównymi głośnikami stereo, bez konieczności stosowania dodatkowej, zewnętrznej zwrotnicy.

- Kiedy zwrotnica E-Sub'a nie jest używana, jego "wyjścia liniowe" dostarczają buforowany, przelotowy sygnał, który jest identyczny z sygnałem zasilającym jego "wejścia liniowe". Ta aplikacja jest korzystna w instalacjach z wieloma subwooferami, w celu przekazania sygnału z amplitunera/przedwzmacniacza z jednego E-Sub'a do kolejnych E-Sub'ów.

Wentylowany kołnierz wzmacniający

Streszczenie:

Vented Reinforcement Collar (VRC®) firmy JL Audio poprawia sztywność i stabilność połączenia stożek/pająk/cewka głosowa i kieruje przepływ powietrza nad uzwojeniami cewki głosowej w celu poprawy wydajności termicznej.

Szczegółowe informacje:

Wentylowany kołnierz wzmacniający (VRC®) jest strukturą kompozytową, która rozwiązuje dwie kwestie związane z niezawodnością.

Poprzez wzmocnienie krytycznego połączenia pomiędzy stożkiem, cewką i pająkiem, VRC znacznie zmniejsza liczbę awarii spowodowanych uszkodzeniem kleju lub słabością materiału. Dzieje się tak dzięki znacznemu zwiększeniu powierzchni kontaktu kleju i zapewnieniu odciążenia materiału kolca w ekstremalnych warunkach skokowych.

VRC™ posiada również szczeliny, które ułatwiają przepływ powietrza bezpośrednio na uzwojenia cewki. Redukuje to efekty kompresji termicznej i zwiększa niezawodność.

Obecne wersje VRC™ posiadają również struktury odciążające drut prowadzący w celu poprawy niezawodności mechanicznej.

Metoda mocowania stożka pływającego - FCAM™

Streszczenie:

Ta technika montażu, wymyślona przez JL Audio, zapewnia właściwą geometrię membrany w zmontowanym głośniku dla lepszej kontroli ekskursji i dynamicznego wyrównania cewek głosowych.

Szczegółowe informacje:

Opatentowana przez JL Audio technologia FCAM™ to innowacyjna metoda łączenia zespołu surround/stożka z zespołem cewki głosowej former/spider. Ta cecha pomaga zapewnić współosiowość surround, spider i cewki głosowej bez konieczności dokręcania zawieszenia, aby to osiągnąć. Pozwala to na nieuniknione, niewielkie różnice w wymiarach części produkcyjnych bez negatywnego wpływu na integralność zawieszenia i centrowanie cewki przy dużych wychyleniach.

System Engineered Lead-Wire (U.S. Patent #7,356,157)

Streszczenie:

Starannie opracowana konstrukcja drutu wiodącego oraz mocowania zapewniają kontrolowane, ciche zachowanie drutu wiodącego przy najbardziej ekstremalnych wymaganiach dotyczących ekscytacji.

Szczegółowe informacje:

Zarządzanie przewodami w głośniku niskotonowym o dużym wychyleniu jest jednym z trudniejszych aspektów jego konstrukcji mechanicznej. Aby rozwiązać ten problem, wiele głośników niskotonowych o długim skoku bazuje na prostym rozwiązaniu, polegającym na wpleceniu przewodów wiodących w pająk (tylne zawieszenie) przetwornika.

Największy problem z tym podejściem polega na tym, że zachowanie ograniczające pająka odgrywa niezwykle istotną rolę w wydajności głośnika niskotonowego. Drut ołowiany, który jest przymocowany lub wpleciony w materiał pająka może zmienić jego "rozciągliwość". Drut ołowiany ma naturalnie mniejszy "luz" niż materiał pająka, co prowadzi do asymetrycznego zachowania pająka i nierównomiernego rozkładu naprężeń na obwodzie pająka. Punkty mocowania drutu mogą również powodować lokalne siły ciągnące i rozrywające w miejscach, w których pająk znajduje się na granicy swoich możliwości. W związku z tym, długowieczność staje się poważnym problemem i sprawia, że konstrukcja tkana nie jest idealna dla konstrukcji o bardzo długim skoku.

Podczas gdy tradycyjna konstrukcja "latającego przewodnika" nie pogarsza liniowości pająka ani stabilności promieniowej, stwarza ona własne wyzwania w przypadku głośników niskotonowych o długim skoku. Jednym z wyzwań jest zarządzanie zachowaniem "bicza" przewodu i upewnienie się, że nie styka się on z membraną lub kolcem. Kolejnym jest zapewnienie, że przewody nie zwi±zuj± się ze sob± lub z ram± woofera.

Aby pokonać te problemy, opracowane przez JL Audio "latające" przewody współpracują ze starannie zaprojektowanymi strukturami podtrzymującymi wejście i wyjście, wtopionymi w terminale i kołnierz cewki. Niektóre modele wyposażone są również w przewody w płaszczu, aby jeszcze bardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo zwarcia i zmęczenia. Rezultatem jest nieskazitelne zachowanie drutu wiodącego o wysokim stopniu sprężystości, z wyjątkową niezawodnością i bez kompromisów charakterystycznych dla systemu z wplecionym drutem wiodącym. Budowanie głośników niskotonowych w ten sposób wymaga znacznie więcej pracy i części niż w przypadku prostszego podejścia opartego na wplataniu drutu, ale korzyścią jest zmniejszenie zniekształceń, redukcja szumu mechanicznego i poprawa niezawodności.

Zbudowany w U.S.A. z globalnych komponentów

Streszczenie:

Zakład produkcji głośników JL Audio w Miramar na Florydzie jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie.

Szczegółowe informacje:

W czasach, gdy większość produktów audio powstaje za granicą, zaangażowanie JL Audio w wewnętrzną produkcję głośników wciąż rośnie. Aby osiągnąć ten cel na konkurencyjnym rynku światowym, nasz zespół inżynierów produkcji stworzył jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie zakładów montażu głośników i ustanowił globalną sieć dostawców wysokiej jakości komponentów, którzy budują według naszych specyfikacji. To, w połączeniu z naszym zaangażowaniem w najnowocześniejszą technologię montażu, pozwala naszym wykwalifikowanym pracownikom na efektywne budowanie produktów JL Audio zgodnie z niezwykle wysokimi standardami jakości, tutaj w USA.

Ponieważ większość naszych głośników klasy premium wykorzystuje własne, opatentowane technologie, wymagające specyficznych technik montażu, uważamy za istotne, aby ludzie, którzy je zaprojektowali mieli bliski dostęp do ludzi, którzy je produkują. Poniższe produkty JL Audio powstają w naszej fabryce w Miramar na Florydzie, z wykorzystaniem światowych komponentów:

Subwoofery: W7, W6v3, TW5v2, TW3, TW1, W3v3.

Zamknięte Subwoofery Samochodowe: Stealthbox®, PowerWedge™, ProWedge™, H.O. Wedge™ & MicroSub™ Subwoofery zamknięte.

Głośniki morskie, subwoofery morskie i zamknięte głośniki morskie

Subwoofery domowe: Dominion™, E-Sub, Fathom® i Gotham®.


Produkt Roku

The Absolute Sound, 2014 r.


Zwycięzca nagrody redaktorów

The Absolute Sound, 2004-2022 (e110 & e112)


"Subwoofer JL Audio e110 wytworzył jedne z najciaśniejszych i najmocniejszych basów jakie słyszałem w moim pokoju odsłuchowym od dłuższego czasu. Jest on tak zwarty i kontrolowany, że byłby szczęśliwy w systemach używanych do poważnego, dwukanałowego słuchania muzyki, ale równie dobrze sprawdzi się w środowisku skoncentrowanym na filmie, gdzie potrzebne jest prawdziwe uderzenie trzewi. Jeśli więc zarówno jakość jak i ilość są na waszej liście życzeń, jesteście sobie winni przesłuchanie tego urządzenia."

- Tony O'Brien, Stereonet - grudzień, 2019 r.

"e110 dołączył do mojego systemu na prawie cały miesiąc, a im dłużej słuchałem, tym bardziej byłem pod wrażeniem. Muzyczny głęboki bas, czy to z Also Sprach Zarathustra Richarda Straussa czy Symfonii Organowej Saint-Saëns'a, był przekonująco kompletny, z nawet najniższymi tonami fundamentalnymi geologicznie solidnymi i w pełni oddanymi."

"Ten jest do przechowania. 'Merican made, too."

-Daniel Kumin, Sound & Vision, luty, 2014 r.

"Gdybym miał podsumować brzmienie e110 jednym słowem, byłaby to precyzja. Nuty basu zaczynają się i zatrzymują na zawołanie, uderzenia perkusji brzmią jak pałeczki uderzające w głowę bębna."

"...Muszę powiedzieć, że "dziecko" JL Audio - e110 zabrzmiało dla mnie jak waga ciężka".

"...Czystość i definicja basu e110 stawiają go w innej klasie."

-Steve Guttenberg, CNET, maj, 2014 r.

Laureat nagrody "Złote Ucho

The Absolute Sound, 2015 (e110 & e112 - Robert Harley)

"Te suby są szybkie i zwinne, reprodukują informacje przejściowe bez rozmazania ataków krawędzi czołowych czy spadków. W rezultacie, suby nie rozcieńczają tempa i rytmu, jak robi to wiele subów. Obydwa subwoofery schodzą nisko, grają głośno i robią to samo w tym samym czasie bez poczucia napięcia czy kompresji szczytów dynamicznych. To prawdziwa okazja i łatwy wybór do nagrody Golden Ear Award."


"E-Sub e110 to no-brainer highest recommendation if ever I heard one. I pamiętajcie, że to pochodzi od kogoś, kto nienawidzi subwooferów (lub kiedyś nienawidził)."

-Jonathan Valin, The Absolute Sound, czerwiec, 2014 r.


"Zanim dostałem ten zaskakująco niedrogi mały sześcian (z 10-calowym przetwornikiem) od JL Audio, nie byłem fanem subwooferów, które zawsze wydawały się zabierać więcej w przejrzystości średnicy, barwie dźwięku i rozdzielczości niż oddawać w rozciągnięciu zakresu basowego, szczegółowości i mocy. Podkręcanie przy odpowiedniej częstotliwości - co jest łatwe do wykonania dzięki instrukcji dostarczanej przez JL i wielu wbudowanym kontrolkom - e110 jest pierwszym subwooferem jaki słyszałem, który nie podkręca brzmienia głównego głośnika. Raczej wydaje się rozszerzać to brzmienie w dolne oktawy, produkując najdrobniejszą rozdzielczość niskich tonów i faktur, jaką słyszałem z jakiegokolwiek przetwornika. Napędzany przez własny wzmacniacz klasy D o mocy 1200W i zdolny do rozciągnięcia się do połowy lat dwudziestych, e110 jest potęgą o niezwykłej przyczepności i rozdzielczości. W połączeniu z czymś takim jak podstawki Raidho D-1, zapewni wam wszystko (poza ogólnym uderzeniem i wielkością obrazu) za co płacicie grube pieniądze w masywnych wielodrożnych kolumnach podłogowych."

-Jonathan Valin, The Absolute Sound, wrzesień, 2014 r.

JLA-e110-CatalogSheet.pdf