Wyzwania związane z projektowaniem wysokowydajnych kompaktowych systemów subwooferowych mogą być dość zniechęcające. W większości przypadków projektanci poświęcają rozciągnięcie niskich częstotliwości lub możliwości wyjściowe w celu utrzymania niewielkiej konstrukcji.

Subwoofery Fathom® v2 nie poświęcają niczego, dzięki dynamicznym zaletom opracowanych przez JL Audio przetworników niskotonowych. Te wyjątkowe przetworniki pozwalają na uzyskanie prawdziwego pasma przenoszenia subwoofera i bardzo wysokiej mocy wyjściowej, przy jednoczesnym utrzymaniu zniekształceń znacznie poniżej słyszalnych progów. Aby w pełni wykorzystać obwiednię wychyleń głośnika niskotonowego, każdy Fathom® v2 wykorzystuje wyjątkowo mocny wzmacniacz przełączający z dużym transformatorem toroidalnym i opatentowanym układem zaprojektowanym w celu zwiększenia kontroli i wierności. Słyszalne korzyści wynikające z tych zalet są naprawdę głębokie i potwierdzone przez najbardziej szanowanych recenzentów w branży audio.

"Fathom f113v2 firmy JL Audio to wszystko, co dobre z Fathom f113 i jeszcze więcej. DARO to ogromna i potrzebna poprawa, a wsteczna kompatybilność z v1 jest doceniana. W 2006 roku nie sądziłem, że potrzebuję subwoofera, a już na pewno nie dwóch. Teraz trudno sobie wyobrazić słuchanie bez przynajmniej jednego Fathoma f113v2." - Kalman Rubinson, Stereophile, styczeń 2016 r.

"JL Audio Fathom ma referencyjną jakość i jest punktem odniesienia, według którego można oceniać wszystkie inne subwoofery."- Robert Harley, The Absolute Sound, marzec 2007 r.

Kompaktowa konstrukcja i konwencjonalna forma Fathomów doskonale sprawdza się w większości zastosowań kina domowego, w tym w konstrukcjach do zabudowy. Umieszczone na froncie pokrętła sprawiają, że ich ustawienie i regulacja jest marzeniem, podczas gdy ekskluzywny układ cyfrowej automatycznej optymalizacji pomieszczenia JL Audio zapewnia, że reakcja jest gładka, nawet w trudnych pomieszczeniach.

Mówiąc wprost, Fathom® v2 jest kompaktowym subwooferem dla tych, którzy lubią wymagający materiał programowy i nie chcą iść na kompromisy.